„Boże Ciało” w brytyjskich kinach

18 października „Boże Ciało”, polski kandydat do Oscara® wejdzie na ekrany kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dystrybutorem filmu w Wielkiej Brytanii i Irlandii jest Vertigo we współpracy z New Europe Film Sales, które jest agentem sprzedaży „Bożego Ciała”.

Świeżo po pokazie filmu na festiwalu w Toronto i światowej premierze w Wenecji film znalazł się na liście tytułów obowiązkowych do kupienia przez dystrybutorów opublikowanej przez portal Seventh-Row.com. Poza Wielką Brytanią i Irlandią „Boże Ciało” będzie dystrybuowane m.in. we Francji (Bodega), w Australii/Nowej Zelandii (Palace), na Litwie (Kino Pavasaris), w Norwegii (M Media) i w Hiszpanii (Surtsey). Trwają rozmowy z kolejnymi dystrybutorami.

Komisja oscarowa o filmie

„«Boże Ciało» to uniwersalna, poruszająca i prowokująca historia o przemianie duchowej człowieka, nowe spojrzenie na wiarę w Boga. To dojrzały, mądry film młodego twórcy. Porywająca gra Bartosza Bieleni i wiarygodny sposób opowiadania Jana Komasy przekonują o tym, że Bóg może się objawiać w nieoczywisty sposób.  Reakcje widzów i krytyki w Wenecji i Toronto oraz zainteresowanie dystrybutorów z wielu krajów pozwalają wierzyć w międzynarodowy sukces filmu.” – motywowała swój wybór Komisja Oscarowa, wskazują film Jana Komasy na polskiego kandydata do Oscara.

Film wejdzie do polskich kin 11 października.


09.10.2019