"Bracia" w kinach

8 kwietnia 2016 na ekrany polskich kin wszedł współfinansowany przez PISF film dokumentalny „Bracia” w reżyserii Wojciecha Staronia.

„Bracia”

Film opowiada o dwóch braciach, którym udało się uciec z łagru, ale nie mogą uciec od siebie. Kochają się, ale i zarazem nienawidzą. Jeden – marzyciel artysta malarz, drugi – pragmatyk naukowiec, ogień i woda. Przez całe życie jeden jest zdany na drugiego: w stalinowskim łagrze, w komunistycznej Rosji i po repatriacji w kapitalistycznej Polsce.

Film dokumentalny ze wsparciem PISF

Film „Bracia” został wyprodukowany przez firmę Staroń-Film. Dokument jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, Telewizję Polską oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy. Reżyser „Braci” Wojciech Staroń to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców filmowych, dokumentalista oraz autor zdjęć (nagrodzony m.in. Srebrnym Niedźwiedziem). Jego poprzedni film dokumentalny „Argentyńska lekcja” otrzymał ponad 20 nagród na całym świecie.

Nagrody w Polsce i za granicą

Film „Bracia” w reżyserii Wojciecha Staronia został doceniony w Polsce i za granicą. Film m.in. nagrodę dla najlepszego filmu sekcji La Semaine de la Critique podczas 68. MFF w Locarno, Nagrodę Główną Złotego Gołębia na 58. DOK Leipzig, Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Listapad” w Mińsku, Wyróżnienie Specjalne na 23. festiwalu Camerimage.

Premiera kinowa 8 kwietnia

Film „Bracia” wszedł na ekrany kin w Polsce 8 kwietnia 2016. Dystrybutorem filmu jest Staroń Film. Informacje o pokazach filmów można znaleźć na profilu Staron Film na Facebook.

08.04.2016