Brązowe Zamki dla filmów ze Szkoły Wajdy

Wyprodukowany przez Szkołę Andrzeja Wajdy film Kaliny Alabrudzińskiej pt. „Kierunek: Islandia” oraz powstały w ramach programu „Pierwszy dokument” film Michała Marczaka pt. „Kobieta poszukiwana” otrzymały nagrody na tegorocznym festiwalu Off Cinema w Poznaniu.

 

„Kierunek: Islandia” Kaliny Alabrudzińskiej to zapis podróży trzech kobiet – babci, matki i córki, które wyruszają na Islandię, by odkryć fragment rodzinnej przeszłości. Wyprawa jest nie tylko spełnieniem marzeń babci; to także okazja do zbliżenia między trzema kobietami i trzema pokoleniami.

 

Film Michała Marczaka pt. „Kobieta poszukiwana” jest portretem ludzi szukających miłości: francuski arystokrata wynajmuje profesjonalnego swata, by pomógł mu znaleźć żonę z Polski. Spotkania z kolejnymi kandydatkami ukazują obawy kobiet, ich oczekiwania oraz skrywane pragnienia. Film powstał w ramach programu „Pierwszy dokument”, prowadzonego przez Szkołę Andrzeja Wajdy, Studio Munka przy SFP, TVP i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Kalina Alabrudzińska i Michał Marczak są absolwentami Kursu Dokumentalnego prowadzonego w Szkole Wajdy.

 

Srebrny Zamek otrzymał Tomasz Wolski, absolwent Szkoły Wajdy, za film „Szczęściarze”. Złoty Zamek powędrował do Słowaczki Danieli Rusnakovej za film „Sonia i jej rodzina”.

 

Więcej na: www.wajdaschool.pl.

 

Informacja prasowa

 

26.11.2009