"Butterfly Kisses" w kinach

12 maja na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film „Butterfly Kisses” – debiut w reżyserii Rafała Kapelińskiego. 

„Butterfly Kisses”

W filmie śledzimy losy Jake’a i jego dwóch najlepszych przyjaciół w świecie wypaczonym przez seks i pornografię. Każdy zmaga się z jakimiś demonami, ale Jake ze swojej tajemnicy nie może zwierzyć się nikomu.

„Film ten jest przede wszystkim historią o przyjaźni. Nie proponujemy żadnego rozwiązania i nie próbujemy moralizować. Chciałem po prostu uchwycić zmagania nastoletniego chłopca ze światem naznaczonym przez samotność” – mówi Rafał Kapeliński. „Łatwo iść ślepo przez życie nie podważając żadnych norm, ale mam nadzieję, że »Butterfly Kisses« pozwoli publiczności zrozumieć, że nic nie jest tak proste, jak się wydaje i że człowieczeństwo jest kwestią niesamowicie złożoną” – dodaje reżyser. 

Debiut Rafała Kapelińskiego 

Film „Butterfly Kisses” jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Rafała Kapelińskiego. To brytyjsko-polska koprodukcja współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Polskim producentem i dystrybutorem filmu jest firma Solopan.

W filmie zagrała m.in. Małgorzata Ścisłowicz („Wesele”, „Dzień Świra”). Polska aktorka gra samotną matkę głównego bohatera, który niespodziewanie odkrywa mroczne tajemnice własnej osobowości.

Kryształowy Niedźwiedż na Berlinale 

Na 67. Berlinale film „Butterfly Kisses” otrzymał Kryształowego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu w sekcji Generation 14plus.

Na podstawie materiałów dystrybutora 

12.05.2017