"Być jak Kazimierz Deyna" w kinach

1 marca 2013 na ekrany polskich kin wejdzie film „Być jak Kazimierz Deyna” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Być jak Kazimierz Deyna”

„Być jak Kazimierz Deyna” to zabawna opowieść o dorastaniu, niejednej miłości i życiowych wyborach, w której bramki strzelają Deyna i Boniek, białe skarpetki mają moc afrodyzjaku, pożądanie prowadzi do czystości, a Matka-Polka rozprawia się z rynkami wschodnimi. Śmieszna i wzruszająca historia małego Kazia, urodzonego w PRL’u który dojrzewa w burzliwych czasach transformacji, by w nowe tysiąclecie wkroczyć już z własną rodziną.

Debiut Anny Wieczur-Bluszcz

 

Film jest pełnometrażowym fabularnym debiutem Anny Wieczur-Bluszcz. Zdjęcia zrealizował Tomasz Naumiuk. Autorami scenariusza są Anna Wieczur-Bluszcz i Radosław Paczocha. Muzykę do filmu napisał Łukasz Matuszyk. Producentem filmu jest Skorpion Arte. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Najlepszy debiut na festiwalu „Młodzi i Film”

W role głównych bohaterów w filmie wcielili się Marcin Korcz, Gabriela Muskała, Przemysław Bluszcz i Jerzy Trela. Polska premiera filmu odbyła się podczas 37. Gdynia Film Festiwal, gdzie film został pokazany w ramach Panoramy Polskiego Kina. Na 31. Koszalińskim Festiwalu Filmowym „Młodzi i Film” obraz Anny Wieczur-Bluszcz otrzymał nagrodę Wielkiego Jantara dla najlepszego debiutu roku 2012.

 

Dystrybutorem filmu „Być jak Kazimierz Deyna” jest Next Film. Obraz wejdzie na ekrany polskich kin 1 marca 2013.

 

Paulina Bez

05.02.2013