C EU Soon – nowa inicjatywa MIA

Trwa nabór filmów na pitching C EU Soon, który odbędzie się podczas międzynarodowych targów filmowych MIA|Cinema Co-Production Market w Rzymie.

C EU Soon to nowa inicjatywa, której celem jest promocja do 6 europejskich filmów (debiutów lub drugich filmów), znajdujących się w fazie produkcji lub postprodukcji, poprzez zaprezentowanie ich podczas specjalnej sesji otwartej dla agentów sprzedaży, przedstawicielami branży filmowej i selekcjonerów festiwali.

Każdy film zostanie zaprezentowany przez reżysera i producenta (lub agenta sprzedaży, jeśli jest). Uczestnikom pitchingu zostanie pokazany maksymalnie 5-minutowy zwiastun/rough cut filmu. Na wydarzenie można zgłaszać filmy pełnometrażowe ˃75 min, przeznaczone do dystrybucji kinowej, reżyserowane przez debiutanta lub twórcę drugiego filmu, znajdujące się na etapie produkcji lub postprodukcji (filmy nie mogą być ukończone przed 17-21 października 2018 roku). Do udziału w pitchingu kwalifikują się europejskie produkcje lub międzynarodowe koprodukcje z udziałem europejskich krajów.

Organizatorzy prowadzą nabór filmów fabularnych, ale nie wykluczają udziału filmów dokumentalnych.

Filmy można zgłaszać do 20 sierpnia.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.miamarket.it/c-eu-soon.


28.06.2018