CAFE Empatyczna – nietypowa nauka angielskiego

W Warszawie ruszyły zajęcia angielskiego metodą empatyczną, wykorzystującą pisanie, kontakt ze sztuką, teatr, film i obraz.

 

Projekt jest prywatnym przedsięwzięciem dwójki nauczycieli: Krzysztofa Wirpszy i Agnieszki Kowalińskiej. Metoda jest autorska, nie-mainstreamowa, oparta o improwizację i teatr, adresowana w dużym stopniu do twórców i artystów. CAFE Empatyczna oferuje także przyspieszone kursy języka przed wyjazdem (także festiwalem filmowym). Specjalizuje się w szybkim uczeniu mówienia, szczególnie u osób, które oczekują indywidualnego, kreatywnego podejścia. Łączy naukę z rozwojem osobistym i psychologią. Na spotkaniach stosuje m.in. dramę i improwizację. Zajęcia odbywają się w teatrze.

Mówienie i tworzenie

– Pracujemy na autentycznych tekstach, jeśli trzeba adaptowanych przeze mnie, dobranych wspólnie ze słuchaczem, a także różnorodnych materiałach z Internetu, fragmentach filmów, obrazach, tekstach piosenek, poezji… Na zajęciach mamy na przykład twórcze pisanie tekstów, scenariuszy, opowiadań – wylicza właściciel szkoły Krzysztof Wirpsza. – Zapraszamy też osoby początkujące, z którymi wspólnie tworzymy mini-opowiadania, i ćwiczeniowe scenariusze.

 

– Teraz mamy grupę osób nastawionych wyłącznie na mówienie – dodaje. – Mówią przez 3 godziny zegarowe non-stop, a w weekendy do 7 godzin. Wykorzystujemy tzw. Diadę Komunikacyjną: naprzemienne mówienie i słuchanie w zmieniających się parach. Tematy dotyczą siebie, własnego świata, własnych przemyśleń. Odblokowujemy. Nie używamy podręczników. Nie stosujemy tradycyjnych ćwiczeń językowych, gramatykę traktujemy lekko i z humorem.

Szkoła zamieściła na YouTube wideorelację z zajęć: www.youtube.com/watch?v=_XL3ppQOQeE.

Kiedy i za ile

Zajęcia grupowe odbywają się dwa razy w tygodniu, wtorki i czwartki po południu.

 

Cena zajęć 4,5 godz. (zegarowe) w grupie – 80 zł
Cena zajęć 120 min w grupie – 40 zł
Cena spotkania indywidualnego 90 min – 100 zł

Informacji udziela Krzysztof Wirpsza:
www.empatycznekonwersacje.pl
krzysztof.wirpsza@wp.pl
602 673 734

 

Informacja prasowa

22.03.2012