Camerimage 2015: Konkurs filmów polskich

Ogłoszono listę filmów, które zakwalifikowały się do Konkursu Filmów Polskich, współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage.

Konkurs Filmów Polskich

Do Konkursu Filmów Polskich zakwalifikowało się 7 filmów, z czego 3 to debiuty. O nagrodę powalczą filmy: „Chemia” Bartka Prokopowicza, „Demon” Marcina Wrony, „Hiszpanka” Łukasza Barczyka, „Intruz” Magnusa von Horna, „Karbala” Krzysztofa Łukaszewicza, „Letnie przesilenie” Michała Rogalskiego oraz „Noc Walpurgi” Marcina Bortkiewicza. Wszystkie filmy pokazywane w Bydgoszczy w Konkursie filmów Polskich są współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

23. edycja festiwalu Camerimage

Impreza poświęcona sztuce autorów zdjęć filmowych organizowana jest od 1993 roku. Jej celem jest skupienie uwagi kinowej publiczności na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu. Przyznawane podczas festiwalu nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych. W programie festiwalu znajduje się 10 sekcji konkursowych oraz liczne sekcje pozakonkursowe prezentujące m.in. retrospektywy i przeglądy twórczości laureatów Nagrody za Całokształt Twórczości. W trakcie festiwalu odbywają się warsztaty, spotkania i dyskusje, takie jak m.in. forum prawnicze „X Muza a Temida” oraz wystawy i koncerty.

Festiwal ze wsparciem PISF

23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage, współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, odbędzie się w dniach 14-21 listopada 2015 w Bydgoszczy.

Więcej informacji: www.camerimage.pl.

15.10.2015

Galerie zdjęć