Casting do filmu Jolanty Dylewskiej

W związku z produkcją filmu „I była miłość w getcie” w reżyserii Jolanty Dylewskiej poszukiwani są aktorzy, epizodyści i statyści – tak profesjonalni, jak i amatorzy. Ogłoszenie skierowane jest do osób w różnym wieku (w szczególności 19-30 lat), które czują więź z przeszłością Warszawy, dla których udział w tym filmie mógłby być ważnym przeżyciem. Poszukiwani są między innymi: dziewczyna „z warkoczem” i szczupli, energiczni chłopcy.

Zgłoszenie

Zdjęcia (wraz z imieniem i nazwiskiem) oraz linki do materiałów filmowych (jeśli takie istnieją) można przesyłać na adres info@otterfilms.pl. Wybrane osoby zostaną zaproszone na casting. Zdjęcia do filmu będą realizowane od końca kwietnia do lipca, ale im szybsze zgłoszenie, tym większa szansa na na udział w projekcie.

 

– Film powstaje niejako na wezwanie Marka Edelmana, byłego dowódcy powstania w getcie warszawskim, który doświadczał zagłady w getcie przez cały okres jego trwania – mówi producentka filmu Anna Wydra. – Pomimo panujących wówczas nieludzkich warunków, wiele pięknych rzeczy wydarzyło się w getcie. W czasie wojny ludzie bardzo szybko przywiązywali się do siebie, gdyż trudno było przetrwać samemu. Ludzie nie mogli żyć bez miłości, stawało się to oczywiste zwłaszcza w ekstremalnych sytuacjach.

Jolanta Dylewska

Autorka filmu Jolanta Dylewska znana jest zarówno jako reżyser filmów dokumentalnych („Po-Lin. Okruchy pamięci”; „Kronika Powstania w Getcie Warszawskim wg Marka Edelmana”), jak i operator zdjęć („Made In Poland”, „Tulpan”, „W dół kolorowym wzgórzem”). Niedawno została nagrodzona Polską Nagrodą Filmową – Orłem 2012 za zdjęcia do filmu „W ciemności”.

 

Zmontowaną scenę z filmu można obejrzeć pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=CyYSf9NeZb8.

13.04.2012