CentEast 2014 - nabór projektów works-in-progress

Jeszcze tylko do 5 września 2014 trwa nabór projektów works-in-progress i ukończonych filmów przed premierą na Targi Cent East 2014.

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia projektów:

  • pochodzących z Białorusi, Bułgarii, Czech, Węgier, Kazachstanu, Mołdawii, Polski, Rumunii, Rosji, Słowacji i Ukrainy 
  • pełnometrażowych filmów fabularnych lub dokumentalnych w zaawansowanym okresie zdjęciowym lub w postprodukcji (organizatorzy przyjmują także zgłoszenia filmów ukończonych w roku 2014, które nie miały jeszcze premiery) 
  • nie prezentowanych wcześniej na innych targach lub festiwalach

Więcej informacji na temat zgłoszeń znajduje się na stronie: centeast.eu/centeast/film-submissions.

10. Targi CentEast w Warszawie

Warszawskie Targi CentEast odbędą się w tym roku po raz dziesiąty w dniach 17-19 października 2014, podczas 30. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Organizowane przez Warszawską Fundację Filmową, odbywające się od roku 2005 Targi CentEast są miejscem spotkań agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwalowych i producentów, zainteresowanych kinem wschodnioeuropejskim.

 

Wśród najważniejszych punktów tegorocznego programu znajdą się:

  • CentEast Warszawa-Moskwa-Pekin – czyli prezentacje wybranych works-in-progress z Europy Wschodniej, które odbędą się 17.10.2014 w Warszawie, kilka dni później zostaną powtórzone w Moskwie, a w kwietniu 2015 w Pekinie. 
  • Chińsko-Wschodnioeuropejski Program Promocji Filmowej – prezentacje najnowszych chińskich filmów i works-in-progress w ramach współpracy Warszawskiej Fundacji Filmowej z Beijing Film Market oraz Film Factory z Pekinu. 
  • Gość Specjalny – Ukraina – w tym roku CentEast inauguruje nową sekcję, w ramach której w kolejnych latach będziemy poświęcać szczególną uwagę wybranemu państwu z regionu Ęuropy Środkowej i Wschodniej, dedykując mu część programu Targów. W tym roku gościem specjalnym CentEastu będzie Ukraina. 
  • Pokazy Warszawskie – odbywające się od roku 2000 zamknięte pokazy wybranych, najnowszych polskich filmów.

Szczegółowy program Targów będzie dostępny na początku października 2014.

 

Więcej informacji na stronie: www.centeast.eu.

28.08.2014