CentEast 2015 – nabór na works-in-progress

Trwa tegoroczna selekcja filmów na Targi CentEast. Na zgłoszenia works-in-progress, nieprezentowanych wcześniej na innych targach lub festiwalach oraz ukończonych filmów, które nie miały jeszcze premiery, organizatorzy czekają do 4 września 2015.

CentEast czeka na projekty:

  • pochodzące z Białorusi, Bułgarii, Czech, Węgier, Kazachstanu, Mołdawii, Polski, Rumunii, Rosji, Słowacji, Ukrainy,
  • pełnometrażowych filmów fabularnych lub dokumentalnych w zaawansowanym okresie zdjęciowym lub w postprodukcji (przyjmowane są także zgłoszenia filmów ukończonych w 2015 roku, które nie miały jeszcze premiery),
  • nie prezentowanych wcześniej na innych targach lub festiwalach.

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń znajdują się na www.centeast.eu/film-submissions.

Aby zgłosić film do udziału w Targach, organizatorzy proszą o kontakt na centeast@gmail.com.

11. Targi CentEast w Warszawie

Warszawskie Targi CentEast odbędą się w tym roku po raz jedenasty w dniach 16-18 października 2015, podczas 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Celem organizowanych przez Warszawską Fundację Filmową targów jest wspomaganie procesów sprzedaży i dystrybucji filmów z Europy Środkowej i Wschodniej poprzez stworzenie miejsca spotkań agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwalowych i producentów, zainteresowanych kinem wschodnioeuropejskim. Podczas Targów CentEast prezentowanych jest około 30 projektów i ukończonych filmów. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy spodziewają się około trzystu gości z Polski i zagranicy.

Najważniejsze wydarzenia w ramach 11. Targów CentEast:

  • CentEast Warszawa-Moskwa-Pekin – prezentacje wybranych works-in-progress z Europy Wschodniej, które odbędą się 16.10.2015 w Warszawie, kilka dni później zostaną powtórzone w Moskwie, a w kwietniu 2016 w Pekinie.
  • Chińsko-Wschodnioeuropejski Program Promocji Filmowej – prezentacje najnowszych chińskich filmów i works-in-progress w ramach współpracy Warszawskiej Fundacji Filmowej z Beijing Film Market oraz Film Factory z Pekinu.
  • Pokazy Warszawskie – odbywające się od 2000 roku, zamknięte pokazy wybranych, najnowszych polskich filmów.
  • Shorts Warszawa – dwa dni intensywnych warsztatów dla polskich twórców filmów krótkometrażowych.
  • FIPRESCI Warsaw Project – warsztaty dla młodych dziennikarzy i krytyków filmowych organizowane we współpracy z Międzynarodową Federacją Krytyków Filmowych FIPRESCI.
  • Videoteka dostępna dla akredytowanych gości.

Szczegółowy program Targów zostanie opublikowany na początku października 2015. Więcej informacji na stronie www.centeast.eu.

Kontakt: Ela Wtulich, centeast@gmail.com.

Na podstawie informacji prasowej

24.06.2015