"Chce się żyć" na CinÉast 2014

„Chce się żyć” znalazło się w konkursie głównym festiwalu CinÉast, który odbędzie się w dniach 9-26 października w Luksemburgu. Polska część festiwalu współfinansowana jest przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

7 filmów w konkursie

Film Macieja Pieprzycy „Chce się żyć” będzie rywalizował w konkursie głównym z obrazami z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, pokazywanymi i nagradzanymi wcześniej na międzynarodowych festiwalach m.in. w Berlinie. Tajpej, Rzymie, Sundance, Rotterdamie czy Cannes.

Polskie filmy w sekcjach pozakonkursowych

Poza konkursem widzowie zobaczą m.in. filmy: „Wenus w futrze” Romana Polańskiego, „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego, „Kebab i Horoskop” Grzegorza Jaroszuka, „Deep Love” Jana P. Matuszyńskiego, „Ojciec i syn” Pawła Łozińskiego, „Małe stłuczki” Ireneusza Grzyba i Aleksandry Gowin, oraz „Hardkor disko” Krzysztofa Skoniecznego.

Dawid Ogrodnik w sekcji Cinéfocus

Polski aktor znalazł się w gronie pięciu artystów, którym poświęcona została sekcja prezentująca dorobek artystów naszego regionu.

CinEast Pro warsztat koprodukcyjny

Festiwalowi towarzyszy warsztat dla osób z branży koncentrujący się na możliwościach koprodukcyjnych pomiędzy Luksemburgiem a państwami z Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku uczestnicy specjalną uwagę poświęcą animacji. Aby wziąć udział w warsztacie należy się zarejestrować, wysyłając e-mail na adres: festival@cineast.lu.

 

Więcej informacji: www.cineast.lu.

 

Magdalena Wylężałek

29.09.2014