„Chemia” nagrodzona na Bali

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej debiut Bartka Prokopowicza „Chemia” został nagrodzony w Indonezji na Balinale. Od piątku film można oglądać na ekranach polskich kin.

Najlepszy film na Bali

Na międzynarodowym festiwalu Balinale nagrody przyznawane są przez publiczność. W tym roku widownia zdecydowała, że najlepszym międzynarodowym filmem pokazywanym na festiwalu jest film Bartka Prokopowicza „Chemia”. Obraz otrzymał także nagrody dla najlepszego reżysera i najlepszej aktorki Agnieszki Żulewskiej. Premiera „Chemii” odbyła się podczas 50. Międzynarodowego Festiwalu w Karlowych Warach. Film pokazywany był również na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni, 39. World Film Festival w Montrealu, 15. Międzynarodowym Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz 10. Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego w Batumi (BIAFF). Pokaz filmu na Bali był jego azjatycką premierą.

Bartek Prokopowicz o filmie „Chemia”

Polskie filmy na Bali

W festiwalu zostały pokazane także filmy: „Casa Blanca” Aleksandry Maciuszek, „Obiekt” Pauliny Skibińskiej, „Kreatury” Tessy Moult-Milewskiej oraz „Powstanie Warszawskie” Jana Komasy. Festiwal na Bali rozwija się z roku na rok. W zeszłym roku podczas festiwalu pokazano 60 tytułów. W tym roku w programie znalazło się 106 filmów.

9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Balinale odbył się w dniach 24-30 września 2015.

Więcej informacji: www.balinale.com lub www.facebook.com/filmchemia.

05.10.2015