„Chemia” w kinach

Od 2 października na ekranach polskich kin można oglądać współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej debiut Bartka Prokopowicza „Chemia”.

Kochaj, jakby jutra miało nie być

„Chemia” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. Film opowiada o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. Obraz jest inspirowany wydarzeniami z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll, ale jak zastrzegają twórcy nie jest to film biograficzny, a jego scenariusz ewoluował w uniwersalną historię o miłości, która nie jest dokumentalnym zapisem życia Magdy.

Premiera w Karlowych Warach

Premiera filmu odbyła się na 50. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach, gdzie obraz spotkał się z pozytywnym przyjęciem widzów i krytyków. Później „Chemia” pokazywana była także na festiwalach w Gdyni, Montrealu, Batumi oraz na Bali.

Film ze wsparciem PISF

Reżyserem filmu jest Bartek Prokopowicz, za zdjęcia odpowiada Jeremi Prokopowicz. Scenariusz napisała Katarzyna Sarnowska. Główne role w filmie grają Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt. Muzykę do filmu napisali Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński z zespołu Mikromusic. Producentem filmu jest firma Filmokracja, a koproducentami Film Produkcja, HBO Central Europe, Vue Movie Distribution, Film Ilumination, Aeroplan, DI Factory oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem „Chemii” jest Vue Movie Distribution.

Strona filmu na portalu Facebook: www.facebook.com/filmchemia.

02.10.2015