Chińskie projekty na CentEast Market

W programie tegorocznego CentEast Market, który odbywać się będzie w dniach 18-20 października 2013 w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego, znalazły się najnowsze filmy oraz projekty works-in-progress z Chin.

Projekt Promocji Filmowej Chiny-Europa

Pokazy chińskich produkcji na CentEast Market są efektem ustanowionego w zeszłym roku porozumienia pomiędzy dyrektorem Warszawskiej Fundacji Filmowej, Stefanem Laudynem, a założycielką chińskiej filmowej sieci społecznościowej Film Factory, Et Hu. Chodzi o Projekt Promocji Filmowej Chiny-Europa, działający na zasadzie chińsko-europejskiej wymiany filmowej.

 

W ramach wymiany, 10 europejskich projektów w fazie work-in-progress zostanie zaprezentowanych na przyszłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pekinie.

 

– Generalnie Chiny są postrzegane jako najszybciej rozwijający się rynek filmowy na świecie, który w przeciągu 10 lat stanie się numerem 1. My myślimy o Chinach w zupełnie inny sposób – jako o ważnym partnerze kulturalnym – mówi Stefan Laudyn, który zaprosił do włączenia się w program rosyjską firmę TVINDIE Film Production oraz festiwale filmowe w Tallinie, Sofii i Cluj.

 

Źródło: www.cineuropa.org.

18.09.2013