„Cicha noc” w kinach

24 listopada 2017 roku na ekrany polskich kin wszedł współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej debiut Piotra Domalewskiego „Cicha noc”.

Złote Lwy w Gdyni

Debiut fabularny Piotra Domalewskiego zdobył Wielką Nagrodę Złote Lwy 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za główną rolę męską w filmie „Cicha noc” nagrodzono w Gdyni Dawida Ogrodnika. Swoją nagrodę filmowi przyznali również dziennikarze.

„Cicha noc”

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Twórcy

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Piotr Domalewski. Zdjęcia zrealizował Piotr Sobociński jr. Film zmontował Leszek Starzyński. W rolach głównych występują: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik, Paweł Nowisz, Agnieszka Suchora, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt. Producentem filmu jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Studio Munka. Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy. Dystrybutorem filmu jest Forum Film Poland.

Więcej informacji o filmie można znaleźć na stronach: facebook.com/cichanocfilm i http://silentnight-film.com/.

Na podstawie opisu dystrybutora 


24.11.2017