"Cicha noc" w trasie z Polską Światłoczułą

Polska Światłoczuła rozpoczyna kolejny rok działalności trasą z filmem Piotra Domalewskiego „Cicha noc”. Tym razem projekt odwiedzi pięć miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim.

Widzowie będą mieli okazję do spotkania i dyskusji z reżyserem Piotrem Domalewskim i aktorem Tomaszem Ziętkiem, którzy będą podróżować filmowym szlakiem. Na wszystkie projekcje i spotkania – jak zawsze – wstęp wolny!

Plan trasy:

25 stycznia 2018 Polska Światłoczuła gościła w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie (gość: Piotr Domalewski). W następnych dniach organizatorzy i goście odwiedzą:

  • 26 stycznia 2018 /pt/ – 18:00 – Brodnica – BDK Brodnicki Dom Kultury – gość: Piotr Domalewski
  • 27 stycznia 2018 /sb/ – 18:00 – Lisewo – Aula Widowiskowa ul. Toruńska 17 – gość: Tomasz Ziętek – organizator: Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie
  • 28 stycznia 2018 /ndz/ – 17:00 – Sępólno Krajeńskie – Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim – gość: Tomasz Ziętek
  • 29 stycznia 2018 /pon/ – 10:00 – Koronowo – Zakład Karny – gość: Tomasz Ziętek

Polska Światłoczuła to działający od 2011 roku projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta. Ma on na celu prezentację ambitnych polskich filmów oraz spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. O szczegółach projektu można dowiedzieć się więcej na stronie internetowej: www.polskaswiatloczula.pl.

Trasę wspierają: – Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Forum Film Poland.

Informacja prasowa


23.01.2018