"Cine Polaco Contemporaneo" w Hiszpanii

24 listopada 2015 w Madrycie rozpocznie się kolejna edycja festiwalu filmów polskich w Hiszpanii „Cine Polaco Contemporaneo”. Współfinansowane przez PISF wydarzenie potrwa do czerwca 2016.

Nowe, polskie produkcje w programie

W tym roku w programie wydarzenia znalazły się takie polskie produkcje jak „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej, „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego, „Carte Blanche” Jacka Lusińskiego, „Wymyk” Grega Zglińskiego, „Ziarno prawdy” Borysa Lankosza, „Małe stłuczki” Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba oraz film dokumentalny „Mów mi Marianna” Karoliny Bielawskiej.

Pokazy w 10 hiszpańskich miastach

Polskie filmy będą pokazywane aż w 10 hiszpańskich miastach. Zobaczą je mieszkańcy Madrytu, Barcelony, Kordoby, Granady, Murcji, Sewilli, Teneryfy, Walencji, Pampeluny i Saragossy. Festiwal rozpocznie się 24 listopada w Madrycie i potrwa do czerwca 2016.

Wydarzenie współfinansowane przez PISF

Przegląd jest organizowany przez Instytut Polski w Madrycie i Fundację AVA Arts, we współpracy z Filmoteką Narodową i filmotekami regionalnymi Hiszpanii. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Oficjalna strona wydarzenia: cinepolaco.es.

13.11.2015