Cinekid dla Profesjonalistów

W dniach 22-25 października 2013 w Amsterdamie, w czasie festiwalu Cinekid odbędzie się Cinekid dla Profesjonalistów – wydarzenie, podczas którego spotkają się nadawcy telewizyjni, producenci, dystrybutorzy, reżyserzy, agenci sprzedaży, nauczyciele akademiccy i dziennikarze zainteresowani tematem mediów dla dzieci. Nabór na wydarzenia branżowe Cienkid jest wciąż otwarty.

Junior Co-production Market

Do 15 lipca można zgłaszać projekty w fazie developmentu na międzynarodowy Junior Co-production Market. Pod uwagę będą brane projekty telewizyjne, filmowe i crossmedialne. Wybranych 30 – 35 projektów zostanie zaproszonych na dwudniowe targi, w trakcie których produceni będą mieli możliwość ich prezentacji na zaaranżowanych, indywidualnych spotkaniach z agentami sprzedaży, dystrybutorami, redaktorami zamawiającymi, producentami, przedstawicielami instytucji finansujących i firm branżowych.

200 profesjonalistów

Co roku Junior Co-Production Market odwiedza ponad dwustu profesjonalistów. Połowa z nich szuka projektów, w które warto się włączyć. Projekt musi mieć zapewnione minimum 10 procent finansowania. Chętni do wzięcia udziału w targach są proszeni o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Najbardziej obiecujący projekt zostanie wsparty kwotą 10 000 euro przeznaczoną na postprodukcję dźwięku.

ScreeningClub

Do 1 września można zgłaszać ukończone produkcje na międzynarodowy ScreeningClub, czyli zamknięte pokazy filmów dla programerów festiwalowych, agentów sprzedaży i dystrybutorów z 18 krajów. Profesjonaliści będą mieli do wyboru 250 produkcji. Na ScreeningClub można zgłaszać krótkometrażowe bądź pełnometrażowe fabuły, seriale, dokumenty, animacje czy live-action, których produkcja została zakończona w latach 2012-2013 i które zawierają angielskie napisy. Chętni są proszeni o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

 

Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży Cinekid odbędzie się w tym roku w dniach 12-25 października 2013.

 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: www.cinekid.nl.

 

Na podstawie informacji prasowej Kalina Cybulska

25.06.2013