Cinema Italia Oggi 2017 - przegląd nowego kina włoskiego

W dniach 16-21 marca 2017 w kinie Muranów w Warszawie odbędzie się przegląd nowego kina włoskiego – Cinema Italia Oggi 2017.

Pokazy w Warszawie

Włoski Instytut Kultury w Warszawie z udziałem Cinecitta Luce oraz Kina Muranów już po raz szósty zapraszają na przegląd najnowszych filmów z Półwyspu Apenińskiego: Cinema Italia Oggi. W ramach przeglądu będzie można obejrzeć filmy, które biły rekordy oglądalności, urzekły krytyków i zdobyły nagrody na festiwalach w kraju i za granicą – najlepsze włoskie produkcje z 2016 roku.

W programie między innymi kultowa komedia „Quo vado” ze słynnym aktorem Checco Zalone, głośny debiut reżyserski Gianclaudio Cappai „Bez śladu” a także tytuły „Uszy”, „Szybki jak wiatr” oraz „Kwiatek” okrzyknięte mianem „autentycznych rewelacji”. Zaprezentowany zostanie również Najlepszy Film Włoski roku 2016, znany już w Polsce „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z polską aktorką Kasią Smutniak. Przeglądowi będą towarzyszyć spotkania z twórcami m.in. z Matteo Rovere („Szybki jak wiatr”), Gianclaudio Cappa („Bez śladu”) oraz Alessandro Aronadio („Uszy”).

Partnerem wydarzenia jest włoska restauracja „Si” (Warszawa, ul. Marszałkowska 115), która na czas przeglądu przygotowała specjalne, festiwalowe menu.

Bilety w cenie: 20/18 zł

Pokazy w 5 kolejnych miastach

Pokazy włoskich filmów odbędą się również w takich polskich miastach jak:

Źródło informacji: kinomuranow.plwww.iicvarsavia.esteri.it.

01.03.2017