"Cinema Italia Oggi" w Warszawie i Wrocławiu

W marcu i w kwietniu w Kinie Muranów (Warszawa) i w Kinie Nowe Horyzonty (Wrocław) odbędzie się Festiwal Nowego Kina Włoskiego „Cinema Italia Oggi”.

Kino włoskie w Warszawie i Wrocławiu 

Projekt opracował i zrealizował Włoski Instytut Kultury w Warszawie we współpracy z Kinem Muranów i Kinem Nowe Horyzonty. W programie wydarzenia znalazły się filmy cieszące się w 2015 roku największym uznaniem publiczności i krytyków. W repertuarze znajdą się zarówno komedie: „Daj Bóg” („Se Dio vuole”) – historia liberalnej rodziny, której syn oznajmia, że chcę zostać księdzem, czy „My i Giulia 1300” („Noi e la Giulia”) – o walce grupy przyjaciół o otwarcie agroturystki, których przeciwnikiem jest Camorra. Nie zabraknie też filmów poważniejszych w formie – „Chlo” („Cloro”) o podążaniu za marzeniami, czy kina historycznego „Cudowny Boccaccio” („Meraviglioso Boccaccio”) – będący adaptacją „Dekameronu” Boccaccia.

  • Pokazy w Kinie Muranów odbędą się w dniach 31 marca – 4 kwietnia 2016. Szczegółowy program projekcji jest dostępny na stronie: muranow.gutekfilm.pl.
  • Pokazy w Kinie Nowe Horyzonty odbędą się w dniach 1-7 kwietnia 2016. Szczegółowy program projekcji jest dostępny na stronie: www.kinonh.pl.

Na podstawie materiałów organizatora

15.03.2016