Cinemaforum 2016

15. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych Cinemaforum odbywać się będzie w Kinotece i kinie Elektronik w Warszawie w dniach 9-13 listopada 2016 r. Festiwal jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Konkurs główny

Na festiwalu Cinemaforum prezentowane są głównie filmy krótkometrażowe. Hasło tegorocznej edycji festiwalu to „Krótkie podróże”. W jury konkursu głównego zasiądą: Janusz Zaorski (przewodniczący), Robert Bolesto, Marta Nieradkiewicz, Michał Oleszczyk oraz Adrian Panek. Projekcje międzynarodowego Konkursu głównego będą miały miejsce w Kinotece 11 i 12 listopada. Wśród polskich filmów, które zakwalifikowały się do konkursu znalazły się tytuły:

  • „Adaptacja”, reż. Bartosz Kruhlik,
  • „Bed Side Story”, reż. Michał Łubiński,
  • „Czarnoksiężnik z krainy U.S.”, reż. Balbina Bruszewska,
  • „Figury niemożliwe i inne historie II”, reż. Marta Pajek,
  • „Pierwsze”, reż. Monika Majorek,
  • „Romantik”, reż. Mateusz Rakowicz.

Nagrody im. Jana Machulskiego

W programie festiwalu co roku, oprócz konkursu głównego, znajdują się warsztaty filmowe oraz pokazy filmów nominowanych do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – najważniejszego wyróżnienia przyznawanego polskim produkcjom niezależnym – więcej informacji o tegorocznych nominowanych znajduje się na stronie: http://cinemaforum.pl/?page_id=382. Wręczenie Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego odbędzie się 13 listopada podczas Gali Finałowej. 

Cinemaforum

Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych to jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce. Co roku daje możliwość zaprezentowania kilkudziesięciu najlepszych filmów fabularnych (także animacji), jakie powstały w kraju i za granicą, a ich twórcy mają niepowtarzalną szansę do skonfrontowania swojej twórczości zarówno z fachowym jury, jak i innymi autorami oraz żywiołową publicznością.

Więcej informacji o festiwalu Cinemaforum dostępnych jest na stronie: http://cinemaforum.pl/.

03.11.2016