Cinemaforum czeka na zgłoszenia filmów krótkometrażowych

Do 30 września można zgłaszać filmy do Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych festiwalu Cinemaforum. W dniach 6-10 listopada w Warszawie odbędzie się 18. edycja wydarzenia poświęconego w całości filmom krótkometrażowym. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

Zgłoszenia do 30 września

W konkursie mogą wziąć udział filmy fabularne (w tym animacje narracyjne) reprezentujące wszelkie formy i gatunki filmowe, o dowolnej tematyce, wyprodukowane po 1 stycznia 2018 roku. Najlepszy film konkursu otrzyma Grand Prix i 5 tys. zł.

„Czekamy na filmy fabularne, które dowodzą, że krótka forma to nie tylko stylistyczne ćwiczenie, ale również samowystarczalna dziedzina sztuki, w ramach której można opowiedzieć wielowymiarową, emocjonując zmuszającą do myślenia historię” – mówi Błażej Hrapkowicz, dyrektor festiwalu.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć tu: https://cinemaforum.pl/formularz-zgloszeniowy-2019/

Cinemaforum – Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 6-10 listopada w Warszawie w kinie Kinoteka, Mazowieckim Centrum Kultury Medialnej Elektronik oraz Pracowni A35. Wstęp na wszystkie projekcje festiwalowe jest bezpłatny.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Filmforum. Cinemaforum jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami programowymi wydarzenia są: Goethe Institut, Warszawska Szkoła Filmowa, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazovia Warsaw Film Commission oraz Duński Instytut Kultury i Austriackie Forum Kultury.


23.09.2019