„Clearing rights – muzyka” - nabór zgłoszeń na warsztaty KIPA Mini-Meet

Trwa, współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, całoroczny cykl szkoleń i warsztatów producenckich Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych pn. „KIPA Sprawna Produkcja”.

„Clearing rights – Muzyka”

W ramach kolejnego spotkania cyklu Mini-Meet odbędą się warsztaty w kameralnej 12-osobowej grupie dotyczące muzyki w filmie i serialu. Producenci dowiedzą się o praktycznych wskazówkach, na co powinni zwracać szczególną uwagę i co należy sprawdzić w odniesieniu do muzyki w filmie i serialu. Podczas symulacji negocjacji umowy na zakup muzyki, dowiedzą się m.in. jakie prawa i od kogo kupować, czy ZAIKS jest ważny dla producenta, kto to publisher i jak z nim rozmawiać. Omówione zostaną także najczęstsze błędy producentów przy zakupie i wykorzystywaniu muzyki w filmie i serialu.

Dla kogo?

Dla maksymalnie 12 producentów, zarówno członków KIPA jak i podmiotów niezrzeszonych (w przypadku większej liczby zgłoszeń organizatorzy dokonają selekcji). Mini-Meet bazuje na konkretnych case studies, stąd planowana kameralna grupa uczestników.

Gdzie? Kiedy?

14 czerwca (wtorek), godz. 10:00-14:00, w siedzibie KIPA przy ul. Chełmskiej 21 bud. 28c w Warszawie.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres e-mail: biuro@kipa.pl w temacie maila, wpisując MINI-MEET.

Termin przesyłania zgłoszeń: 9 czerwca.

Prowadzący

Warsztaty poprowadzi adwokat Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy, od kilkunastu lat zajmujący się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki, IT, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych, w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A. 

Program Mini-Meet

Program Mini-Meet obejmuje realizację serii ćwiczeń z najtrudniejszych zagadnień biznesowo-filmowych, przedstawionych zarówno okiem producenta, jak i prawnika. Uczestnicy otrzymają konkretne zadania prawne do rozwiązania na przygotowanych wcześniej umowach.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: http://audiowizualni.pl/index.php/aktualnosci/9741-clearing-rights-muzyka-nabor-zgloszen-na-warsztaty-kipa-mini-meet

01.06.2016