„Clearing rights: scenariusz” – nabór na warsztaty KIPA Mini-Meet

Do 2 grudnia trwa nabór na ostatnie w tym roku warsztaty Mini-Meet, organizowane przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. Cykl szkoleń Mini-Meet został dofinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Czwarte spotkanie Mini-Meet

Do tej pory odbyły się trzy spotkania Mini-Meet tj. ćwiczenia na umowie dystrybucyjnej, umowie koprodukcyjnej oraz dotyczące clearing rights w muzyce. Na 6 grudnia zaplanowano czwarte spotkanie Mini-Meet, które będzie poświęcone clearing rights w scenariuszu. M.in. w trakcie symulacji negocjowania umowy prowadzący wraz z uczestnikami:

  • zmierzy się z tematyką nabywania praw do podstawy literackiej do filmu lub serialu;
  • ustali jak zabezpieczyć producenta w procesie powstawania scenariusza;
  • wskaże jakie prawa są mu potrzebne;
  • przedyskutuje funkcjonujące na rynku modele wynagrodzeń;
  • omówi też niezbędne kwestie dotyczące pozyskiwania i wykonywania opcji;
  • zajmie się tematem adaptacji książek na potrzeby filmów.   

Prowadzący

Warsztaty poprowadzi mec. Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy. Wspólnik, adwokat, od kilkunastu lat zajmujący się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki, IT, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych, w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego.

Dla kogo?

Dla maksymalnie 12 producentów, zarówno członków KIPA jak i podmiotów niezrzeszonych (w przypadku większej liczby zgłoszeń organizatorzy dokonają selekcji). Mini-Meet bazuje na konkretnych case studies, stąd planowana kameralna grupa uczestników.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres biuro@kipa.pl  w temacie maila wpisując Mini-Meet.

Termin przesyłania zgłoszeń do 2 grudnia.

Warsztaty odbędą się w dniu 6 grudnia (wtorek), o godz. 10:00–14:00 w siedzibie KIPA przy ul. Chełmskiej 21 bud. 28c.

Warsztaty Mini-Meet odbywają się dzięki dofinansowaniu PISF – Polskiego Instytut Sztuki Filmowej, w ramach całorocznego cyklu szkoleń i warsztatów producenckich „KIPA Sprawna Produkcja”. 

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://audiowizualni.pl/index.php/aktualnosci/9826-mini-meet-clearing-rights-scenariusz-czysta-praktyka-warsztaty-i-cwiczenia

25.11.2016