„Córka trenera” na Nowych Horyzontach: światowa premiera i plakat artystyczny!

26 lipca w dniu otwarcia Festiwalu Nowe Horyzonty odbyła się premiera wspołfinansowanego przez PISF filmu „Córka trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorzka.

Z kolei 27 lipca (piątek) o godzinie 16:15 widzowie wrocławskiego festiwalu wzięli udział w pokazie filmu oraz spotkaniu z twórcami, m.in. Łukaszem Grzegorzkiem i Jackiem Braciakiem.

Z okazji premiery zaprezentowano także plakat artystyczny, którego autorką jest Agata Nowicka. Podczas Nowych Horyzontów będzie możliwość otrzymania plakatów z limitowanej edycji wraz z podpisem autorki.

„Córka trenera”

„Córka trenera” to pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi. Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ona jest jego oczkiem w głowie, on – całym jej światem. Do czasu gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, który zaczyna trenować pod okiem Macieja. Dzięki chłopakowi Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Wszyscy troje wyruszą w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

Córka trenera 1

„W «Córce trenera» najbardziej interesująca jest dla mnie cierpka miłość pomiędzy łagodną i optymistyczną córką, a rebeliancko nastawionym do świata tatą” – mówi o swoim filmie reżyser i współscenarzysta Łukasz Grzegorzek. „Mój bohater jest buntownikiem szczególnym: naiwnym, anachronicznym dziwakiem. I za to go kocham najmocniej” – dodaje Grzegorzek.

W filmie zobaczymy także Agatę Buzek oraz Piotra Żurawskiego. Współscenarzystą filmu jest Krzysztof Umiński, z którym Grzegorzek współpracował już przy swoim pełnometrażowym debiucie fabularnym „Kamper”. Producentką jest Natalia Grzegorzek z Koskino, a autorką zdjęć do filmu jest Weronika Bilska, scenografii Natalia Giza, za kostiumy odpowiedzialna jest Wiola Uliasz, za dźwięk Błażej Kafarski. Film zmontowała Maria Zuba. Koproducentami „Córki trenera” są TVP S.A. i Krakowskie Biuro Festiwalowe, film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie. Dystrybutorem jest Akson Dystrybucja. „Córka trenera” trafi do kin w całej Polsce 1 marca 2019 roku.

 


26.07.2018