„Córka trenera” w kinach

1 marca do kin weszła „Córka trenera”, drugi pełnometrażowy film fabularny Łukasza Grzegorzka. Obraz jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Córka trenera”

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel. Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.

Twórcy

W filmie zobaczymy Karolinę Bruchnicką, Jacka Braciaka, Agatę Buzek oraz Piotra Żurawskiego. Współscenarzystą filmu jest Krzysztof Umiński, z którym Łukasz Grzegorzek współpracował już przy swoim pełnometrażowym debiucie fabularnym „Kamper”. Producentką jest Natalia Grzegorzek z Koskino. Autorką zdjęć do filmu jest Weronika Bilska, scenografii Natalia Giza, za kostiumy odpowiedzialna jest Wiola Uliasz, za dźwięk odpowiada Błażej Kafarski. Film zmontowała Maria Zuba. Koproducentami „Córki trenera” są TVP S.A. i Krakowskie Biuro Festiwalowe, film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie. Dystrybutorem jest Akson Dystrybucja.

Premiera na Nowych Horyzontach

Światowa premiera filmu odbyła się w zeszłym roku na festiwalu Nowy Horyzonty we Wrocławiu. Międzynarodowa premiera filmu obyła się we wrześniu ubiegłego roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hamburgu. „Córka trenera” pokazywana była też. m.in. na 28. FilmFestival Cottbus, gdzie zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu dla młodzieży w konkursie kina młodzieżowego U18, na 23. Forum Kina Europejskiego Cinergia (nagroda publiczności) oraz na Festiwalu Prowincjonalia (nagroda za najlepszą rolę męską dla Jacka Braciaka). 


26.02.2019