„Córka trenera” ze światową premierą na Nowych Horyzontach

„Córka trenera”, współfinansowany przez PISF najnowszy film Łukasza Grzegorzka – autora przebojowego „Kampera” – będzie miał swoją światową premierę podczas tegorocznej odsłony 18. MFF Nowe Horyzonty. Widzowie zobaczą film 26 lipca – w dniu otwarcia wrocławskiego festiwalu.

„Córka trenera” to pełna dyskretnego humoru opowieść o dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Ojciec nastolatki marzy, by jego córka została mistrzynią Polski w tenisie; ona jednak robi wszystko, aby od tenisa uciec.

Jednym ze znaków rozpoznawczych Nowych Horyzontów jest prezentacja odważnego, bezpretensjonalnego kina młodych twórców. Premierowy pokaz „Córki trenera” to doskonały przykład kontynuowania tej koncepcji.

Natalia Grzegorzek, producentka: „Wrocławski festiwal jest wydarzeniem absolutnie wyjątkowym zarówno dla mnie, jak i dla wielu osób z naszej ekipy. Przez lata jeździliśmy tu, by oglądać po kilka filmów dziennie, a potem rozmawiać o nich do późna w nocy. Tu kształtował się nasz gust filmowy. Bardzo się cieszę, że «Córka trenera» będzie miała swoja światową premierę właśnie na Nowych Horyzontach. Nie mogę się doczekać rozmów po projekcji!”.

Więcej o filmie

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, on – całym jej światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

Łukasz Grzegorzek: „W «Córce trenera» najbardziej interesująca jest dla mnie cierpka miłość pomiędzy łagodną i optymistyczną córką, a rebeliancko nastawionym do świata tatą. Mój bohater jest buntownikiem szczególnym: naiwnym, anachronicznym dziwakiem. I za to go kocham najmocniej”.

„Córka trenera” trafi do polskich kin 1 marca 2019 r.

W rolach głównych wystąpili: Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Agata Buzek, Bartłomiej Kowalski, Piotr Żurawski i inni.

Reżyseria: Łukasz Grzegorzek; scenariusz: Krzysztof Umiński, Łukasz Grzegorzek; zdjęcia: Weronika Bilska; scenografia: Natalia Giza; kostiumy: Wiola Uliasz; dźwięk: Błażej Kafarski; montaż: Maria Zuba; charakteryzacja: Anna Buttny.
Producentką filmu jest Natalia Grzegorzek z Koskino. Koproducenci: TVP S.A, Jacek Braciak, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Łukasz Grzegorzek.

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie ze środków budżetu Gminy Miejskiej Kraków i budżetu Województwa Małopolskiego.

Dystrybutorem filmu jest Akson Dystrybucja.

Informacja prasowa


03.07.2018