„Córki dancingu” - rozmowa z Agnieszką Smoczyńską

Rozmawiamy z Agnieszką Smoczyńską – reżyserką filmu „Córki dancingu”, który 15 września miał swój premierowy pokaz na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Produkcja bierze udział w Konkursie Głównym.

„Córki dancingu”

Dwie syreny – Srebrna i Złota – lądują w środku świata warszawskich dancingów lat 80., tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i blaskiem cekinów. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Autorem scenariusza „Córek dancingu” jest Robert Bolesto. Za zdjęcia odpowiada Jakub Kijowski. Na ekranie zobaczymy m.in. występujące w rolach syren Martę Mazurek i Michalinę Olszańską oraz Kingę Preis, Jakuba Gierszała czy Magdalenę Cielecką. Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej debiut Agnieszki Smoczyńskiej wyprodukowała Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Film wejdzie na ekrany kin 25 grudnia 2015. Jego dystrybutorem jest firma Kino Świat.

„Córki dancingu” – rozmowa z Agnieszką Smoczyńską. Transkrypcja (plik .rtf)

15.09.2015