CPH:FORUM - nabór projektów

CPH:FORUM to trzydniowe wydarzenie poświęcone rozwijaniu najnowszych niezależnych, autorskich projektów, łączących takie dziedziny jak sztuka, fabuła i dokument. Termin zgłoszeń mija 1 września.

 

CPH:FORUM przyciąga międzynarodowych dystrybutorów, agentów sprzedaży, przedstawicieli stacji telewizyjnych, platform internetowych oraz instytucji filmowych, a także dyrektorów i selekcjonerów z największych festiwali, których celem jest odkrycie niezależnych i innowacyjnych projektów tworzonych przez dokumentalistów, twórców filmów fabularnych i artystów wizualnych. Dzięki międzynarodowej grupie uczestników, mających doświadczenie w różnych dziedzinach, DOX:FORUM umożliwia wyjście poza dotychczasowe tradycyjne metody produkcji filmu dokumentalnego.

 

W polu zainteresowań CPH:FORUM leżą:

  • projekty balansujące pomiędzy fikcją a faktem, będące swoistą hybrydą fabularno-​dokumentalną (kategoria Fictiononfiction)
  • pełnometrażowe filmy dokumentalne o międzynarodowym potencjale kinowym (kategoria Cinema)
  • projekty powstające z założeniem prezentacji zarówno w kinie, jak i w instytucjach zajmujących się sztukami wizualnymi (kategoria Art)

W ramach CPH:FORUM odbywają się: indywidualne spotkania z potencjalnymi koproducentami, seminaria oraz case study dotyczące nowych modelów dofinansowania i dystrybucji filmowej, indywidualne konsultacje z profesjonalistami, a także spotkania i imprezy towarzyszące.

 

Tegoroczne CPH:FORUM odbędzie się w dniach 9 - 11 listopada, w ramach festiwalu CPH:DOX.

 

Termin zgłaszania projektów mija 1 września.

 

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie festiwalu CPH:DOX.

 

Źródło informacji: www.polishdocs.pl.

17.08.2011