Cykl przedsięwzięć "Świat według Krzysztofa Kieślowskiego"

Muzeum Kinematografii w Łodzi wspólnie z Wydawnictwem Skorpion, Zespołem Filmowym Tor oraz Polskim Instytutem Sztuki Filmowej w związku z 70. rocznicą urodzin i 15. rocznicą śmierci Krzysztofa Kieślowskiego przygotowuje cykl przedsięwzięć poświęconych reżyserowi pod wspólnym tytułem „Świat według Krzysztofa Kieślowskiego”.

 

14 marca br w Muzeum Kinematografii w Łodzi nastąpi otwarcie wystawy pt. „Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego” (13 marca br. mija 15 rocznica śmierci reżysera). Wystawie w Muzeum Kinematografii będzie towarzyszyć retrospektywa filmów Krzysztofa Kieślowskiego która potrwa od 8 do 17 marca i odbędzie się w muzealnym kinie Kinematograf.

 

Następnie ekspozycja zostanie pokazana podczas 36. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w Muzeum Miasta Gdyni. Podczas festiwalu odbędzie się panel dyskusyjny zatytułowany „Kieślowski i jego uczniowie” z udziałem studentów reżysera, współpracowników oraz aktorów występujących w jego filmach. Również podczas Festiwalu ukaże się obszerny polsko – angielski katalog muzealny „Świat według Krzysztofa Kieślowskiego”.

 

Patronat honorowy nad całością przedsięwzięcia objął Bogdan Zdrojewski – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Więcej informacji: www.kinomuzeum.pl.

 

Informacja prasowa

04.02.2011