Cykl warsztatów castingowych dla aktorów

W sobotę, 15 lipca 2017 r. startują w Warszawie wakacyjne warsztaty castingowe dla aktorów. Dwudniowe szkolenie przygotowujące do castingów filmowych i reklamowych poprowadzi Ewa Krzyżanowska-Łepecka – reżyserka obsady filmów i seriali.

Partnerem akcji został Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/ (PO ITI).

Organizatorzy, agencja aktorska Shot Casting Agency oraz firma producencka Cinémobile, zapowiadają cykl weekendowych spotkań z reżyserami obsady do filmów, seriali i reklam. Intensywny dwudniowy kurs pozwoli uczestnikom odpowiednio przygotować się do castingów oraz nagrać profesjonalne demo.

Zajęcia poprowadzi reżyser obsady, który wyjaśni podstawowe pojęcia związane z castingiem, m.in:, do czego służy casting i zdjęcia próbne, czym różni się casting do serialu, filmu fabularnego i reklamy, co to jest demo i wizytówka aktorska.

W trakcie zajęć zostaną przeprowadzone ćwiczenia aktorskie. Niezwykle istotną częścią warsztatów będzie analiza nagranych scenek. Na bazie tych materiałów reżyser obsady przećwiczy z uczestnikami wybrane sceny oraz nagra wizytówkę aktorską. Każdy z uczestników otrzyma demo zawierające wizytówkę aktorską.

„Na zajęcia zapraszamy również studentów szkół filmowych i teatralnych oraz wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z filmem” – mówi Ewa Krzyżanowska-Łepecka.

Ewa Krzyżanowska-Łepecka

jest reżyserką obsady z wieloletnim stażem. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych: prawa autorskiego i produkcji telewizyjnej i filmowej. Trenerka warsztatów castingowych i teatralnych. Członkini Zarządu Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego / PO ITI/.

Reżyserka obsady m. in.: filmów fabularnych („Bikini Blue”, „Kochanie, chyba cię zabiłem”, „Nowa” – I nagroda na 48HFP Poland 2014), koprodukcji międzynarodowych („Boniek i Platini”, „Jeden dzień w Warszawie” – obydwie wyprodukowane przez Studio Munka), seriali („Londyńczycy”, „Plebania”, „Dwie strony Medalu”).

Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/ (PO ITI)

istnieje od 1958 r. W 2013 roku do Stowarzyszenia dołączyła duża grupa młodych artystów: reżyserów, aktorów, scenografów, dramaturgów, którzy pragną kontynuować wieloletnią tradycję oraz wprowadzać innowacyjne projekty artystyczne i edukacyjne. International Theatre Institute jest działającą przy UNESCO od 1948 roku organizacją, propagującą teatr rozumiany jako narzędzie szerzenia ideałów takich jak: tolerancja, poszanowanie różnic kulturowych i propagowanie pokoju na świecie. Zrzesza kilkadziesiąt krajów członkowskich na kilku kontynentach. Celem organizacji jest ochrona i promocja zjawisk teatralnych. ITI działa w obszarach edukacji artystycznej, wymiany i współpracy międzynarodowej oraz treningu młodych twórców.

Szczegółowych informacji udziela: Edyta Płaczkowska, tel.: +48 609 501 190, edyta.placzkowska@cinemobile.pl

Organizatorzy:

Informacja prasowa

12.07.2017