"Czas bogów" w finale 6. Biennale College-Cinema

Film „Czas bogów” w reżyserii Piotra Stasika został zakwalifikowany na prestiżowe warsztaty Biennale College-Cinema 2017/18 przy MFF w Wenecji.

Film „Czas bogów” w reżyserii Piotra Stasika, produkowany przez Centralę, został zakwalifikowany na prestiżowe warsztaty Biennale College-Cinema 2017/18 przy MFF w Wenecji. Projekty, które wezmą udział w warsztatach zostały oficjalnie ogłoszone podczas konferencji prasowej na 74. MFF w Wenecji.  

Pełna lista zakwalifikowanych projektów jest dostępna na stronie: www.labiennale.org/en/news/biennale-college-cinema-new-projects.

Spośród ponad trzech i pół tysiąca zgłoszeń, komisja selekcyjna wybrała dwanaście projektów, które wezmą udział w finale konkursu. Między 7 a 16 października zespoły złożone z reżysera oraz producenta będą uczestniczyć w dziesięciodniowych warsztatach w Wenecji. Efekty ich prac oceni jury.

Trzy zwycięskie tytuły otrzymają wsparcie produkcyjne w wysokości 150 tysięcy euro oraz gwarancję pokazu podczas 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Do tej pory tylko jednemu projektowi z Polski udało się dostać na warsztaty. Był nim „Baby Bump” w reżyserii Kuby Czekaja.

Piotr Stasik jest reżyserem takich nagradzanych filmów dokumentalnych jak m.in. „Opera o Polsce”, „21 x Nowy Jork” (nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej 2016), „Dziennik z podróży”, „Koniec lata”. 

Informacja prasowa 

05.09.2017