„Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego” w kinach

– Wiersze Twardowskiego afirmują ciszę, wielką ciszę. Świat w którym żyjemy jest zaprzeczeniem ciszy. Otacza nas zgiełkliwy chaos. Może dlatego czytelnicy tak często sięgają po jego wiersze, znajdując to, czego potrzebują, a nie mogą odnaleźć w swoim własnym otoczeniu – mówi reżyser Dariusz Gajewski.

„Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego”

Film „Czas niedokończony” został zrealizowany z okazji 100-lecia urodzin ks. Jana Twardowskiego. Prezentuje twórczość  jednego z najwyżej cenionych i ulubionych polskich poetów, uznawanego za autorytet moralny i duchowego przewodnika wielu pokoleń. Film portretuje kolejne osoby, które odnajdują w jego tekstach komentarz do własnego życia i otaczającego ich świata. Jedną z nich jest ks. Aleksander Seniuk – obecny rektor kościoła sióstr Wizytek w Warszawie, wieloletni współpracownik ks. Jana Twardowskiego. 

Film ze wsparciem PISF

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Dariusz Gajewski. Za zdjęcia do filmu odpowiada Wojciech Staroń, za montaż Jan Mikołaj Mironowicz. Producentem obrazu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, koproducentem Dom Spotkań z Historią. W filmu wystąpili: ks. Aleksander Seniuk, Katarzyna Nieckula, Ricardo de Zordo, Tomasz Rogoziński, Michał Rogoziński, Sylwia Rogozińska, Julia Rocka, Jakub Malczewski. Dystrybutorem filmu jest firma Kino Świat.

Na podstawie informacji prasowej

27.11.2015