"Czasem śnię, że latam" w kinach

28 listopada na ekrany polskich kin wszedł współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film dokumentalny „Czasem śnię, że latam” w reżyserii Anety Popiel-Machnickiej.

Przekraczanie granic w dążeniu do spełnienia marzeń

 

Opowieść o przekraczaniu granic w dążeniu do spełnienia marzeń. Bohaterką filmu jest młoda, wybitnie utalentowana tancerka, która od dziecka mieszka w bursie przy szkole baletowej. Kiedy zostaje najlepszą absolwentką roku, otwiera się przed nią droga międzynarodowej kariery. Skromna i niezwykle pracowita Weronika wciąż dąży do perfekcji. Czas wolny od zajęć w teatrze spędza na nieustannej pracy nad swoim ciałem. Życie prywatne, ból jaki stale jej towarzyszy, samotność i zmęczenie – pozostają gdzieś w tle, bagatelizowane, aż do chwili poważnej kontuzji, której ulega dwa dni przed istotną dla jej kariery premierą w Operze Berlińskiej.

6 lat zdjęć

Zdjęcia do filmu były realizowane przez 6 lat. Główne miejsca akcji to Warszawska Szkoła Baletowa, Opera Narodowa w Warszawie, Szkoła Baletowa i Teatr Mały w Petersburgu, Akademia Tańca Carmen de Robles w Las Palmas oraz dwa teatry Opery Berlińskiej. W finałowej scenie zarejestrowano fragmenty berlińskiej premiery baletu The Open Square, której autorem jest światowej sławy izraelski choreograf – Itzik Galili. Muzyka – Percossa.

Film ze wsparciem PISF

Reżyserką i autorką scenariusza jest Aneta Popiel-Machnicka. Autorem zdjęć jest Michał Popiel-Machnicki. Producentem filmu jest Pigment Production, a koproducentem Telewizja Polska S. A. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem obrazu jest Solopan. 

 

Więcej informacji: www.pigment.pl

 

Paulina Bez

28.11.2014