"Człowiek z magicznym pudełkiem" w kinach

20 października na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film „Człowiek z magicznym pudełkiem” w reżyserii Bodo Koxa.

„Człowiek z magicznym pudełkiem”

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że niezwykły odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży w czasie Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

Nowy film Bodo Koxa

Reżyserem filmu i autorem scenariusza jest Bodo Kox. Film jest polsko-włoską koprodukcją. Producentem filmu jest Alter Ego Pictures, a koproducentami TVN, Studio Produkcyjne ORKA, Mazowiecki Fundusz Filmowy, Harine Films, VARGO FILMS (Włochy). „Człowiek z magicznym pudełkiem” był współfinansowany przez PISF  Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polak i Bołądź w rolach głównych

W rolach głównych w filmie zagrali Piotr Polak i Olga Bołądź. Na ekranie partnerują im m.in. Arkadiusz Jakubik, Wojciech Zieliński, Sebastian Stankiewicz, Bartosz Bielenia, Agata Buzek, Helena Norowicz.

Festiwale i nagrody

Film „Człowiek z magicznym pudełkiem” premierowo został pokazany w Konkursie Głównym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie Sandro di Stefano został nagrodzony za najlepszą muzykę. Międzynarodowa premiera filmu odbyła się na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan w sekcji Flash Forward. 

Premiera kinowa 20 października

Film wszedł na ekrany polskich kin 20 października 2017. Dystrybutorem obrazu jest Kino Świat.

Paulina Bez

20.10.2017