"Czułość" nagrodzona w Brnie

„Czułość” w reżyserii Emilii Zielonki zdobyła Honorowe Wyróżnienie Jury podczas 57. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Brnie.

„Czułość”

Irka i Miłosz to para nastolatków, która na jedną noc zamyka się w pokoju hotelowym. Plan tej dwójki wydaje się doskonale opracowany, a ich działaniu towarzyszy jedna myśl – nasza miłość jest wyjątkowa i niezniszczalna. Te dwanaście godzin spędzonych w hotelu zmieni między nimi wszystko.

Emilia Zielonka jest absolwentką Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Swój film dyplomowy „Czułość” zrealizowała  na podstawie scenariusza Agaty K. Koschmieder (Szkoła Filmowa w Łodzi).

Jury Festiwalu w Brnie tak uzasadniło nagrodę dla „Czułości”:

„Specjalnym wyróżnieniem za doskonałą grę aktorską nagradzamy »Czułość« w reżyserii Emilii Zielonki z Polski, za wrażliwą, potężną emocjonalnie grę aktorską, oddającą intymną, skomplikowaną relację młodych kochanków, którzy muszą przejść przez traumę aborcji”.

57. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Brnie odbywał się w dniach 12-15 października 2016. W programie festiwalu, oprócz filmu „Czułość”, znalazły się także inne polskie tytuły: „Adaptacja” Bartosza Kruhlika, „La Etiuda” Martina Ratha oraz „Kamień” Jakuba Michnikowskiego.

Więcej informacji na stronie: brno16.cz/en.

21.10.2016