„Czuwaj” w kinach

8 czerwca na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film Roberta Glińskiego „Czuwaj”.

„Czuwaj”

„Czuwaj” to thriller rozgrywający się w świecie nastolatków ery internetu i mediów społecznościowych.

Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego.

Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte; odizolowani od zewnętrznego świata, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.

Twórcy

Reżyserem filmu jest Robert Gliński, który jest też wspólnie z Dorotą Jankojć-Poddębniak autorem scenariusza. Za zdjęcia odpowiada Łukasz Gutt, za montaż Milenia Fiedler, za scenografię Joanna Kaczyńska a za kostiumy Elżbieta Radke i Zuzanna Glińska. Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, a koproducentem Monolith Films, który jest też dystrybutorem „Czuwaj”. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W rolach głównych występują Mateusz Więcławek, Maciej Musiałowski, Jakub Zając, Michał Włodarczyk oraz Magdalena Wieczorek, a także Leszek Lichota, Zbigniew Zamachowski i Artur Barciś.

Premiera filmu odbyła się na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie brał udział w konkursie głównym.


04.06.2018