Czwarte targi US in Progress

Podczas piątej edycji American Film Festival we Wrocławiu, w dniach 22-25 października 2014 roku, po raz czwarty odbędą się targi koprodukcyjne US in Progress.

US in Progress

Wydarzenie, skierowane do polskiej i europejskiej branży filmowej, ma na celu nawiązanie kontaktów oraz rozwinięcie relacji zawodowych z młodymi, niezależnymi twórcami ze Stanów Zjednoczonych. Jest to jedyna tego rodzaju impreza w Europie. W ramach programu, na zamkniętych pokazach, zostanie pokazanych 6 projektów wybranych spośród kilkudziesięciu zgłoszeń niezależnych amerykańskich filmów fabularnych i pełnometrażowych w ostatnich stadiach montażu. Obecni we Wrocławiu przedstawiciele najważniejszych europejskich firm dystrybucyjnych i agentów sprzedaży mogą zapoznać się z nieukończonymi jeszcze projektami i zaproponować im kontrakty na wczesnym etapie (przed prezentacją na festiwalach Sundance czy w Berlinie) umożliwiające dotarcie na rynek europejski.

Tegoroczni uczestnicy US in Progress Wrocław to:

  • „Flycatcher”, reż. Malcolm Murray
  • „God Bless the Child”, reż. Rodrigo Ojeda-Beck i Roberto Machoian
  • „Homefront”, reż. Tyler Walker i Fidel Ruiz-Healy
  • „Nakom”, reż. Travis Pittman i Kelly Daniela Norris
  • „Stinking Heaven”, reż. Nathan Silver
  • „Take Me to the River”, reż. Matt Sobel

Zaproszenie do udziału dla studiów post-produkcyjnych

Organizatorzy zapraszają działające w Polsce studia post-produkcyjne do uczestnictwa w programie, oferowania swoich usług albo rozszerzenie siatki potencjalnych klientów z zagranicy. Zeszłoroczni partnerzy i fundatorzy nagród US in Progress to między innymi Platige Image, DI Factory, Alvernia i Soundflower Studio. W tym roku grono partnerów rozszerzyło się o Chimney. Swoje nagrody oferują także Producer’s Network w Cannes oraz Ale Kino+ (oferta zakupu do telewizji).

 

W roku 2013 najważniejsze nagrody trafiły do producentów filmów „Sun Belt Express” Evana Wolfa Buxbauma, oraz „Lake Los Angeles” Mike’a Otta. Najlepsze filmy z ostatnich edycji paryskich i wrocławskich po ukończeniu stanowią trzon ‚stajni’ AFF i po premierach światowych pojawią się w ramach konkursu Spectrum festiwalu. Należą do nich „Summer of Blood” Onura Tukela, „I Believe in Unicorns” Lei Meyerhoff oraz dwa wspomniane powyżej tytuły.

Rozszerzona formuła US in Progress

Formuła US in Progress zostaje w tym roku rozszerzona o objazd po przykładowych lokacjach na Dolnym Śląsku, specjalnie przygotowany dla amerykańskich producentów przez Wrocławską Komisję Filmową, oraz prezentację polskich projektów, które szukają amerykańskich koproducentów. Nasi twórcy coraz częściej szukają partnerów za Oceanem, a także chcą przyglądać się alternatywnym wobec mainstreamowego stylu realizacji i finansowania filmów.

 

Organizatorzy zapraszają do kontaktu i uczestnictwa w targach: aff@snh.org.pl. 5. American Film Festival odbędzie się we Wrocławiu w dniach 21-26 października.

 

Na podstawie informacji prasowej

12.09.2014