"Dawno temu na Śląsku" po zdjęciach

Zakończyły się zdjęcia do etiudy absolwenta Wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot i studenta Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie, Tomasza Protokowicza. W filmie zagrali Maciej i Marcin Zacharzewscy, Tomasz i Szymon Dziedzic, Teresa Sawicka, Mariusz Kilian, Paweł Ferens, Magdalena Różańska, Martyna Witowska, Rafał Kronenberger, Łukasz Chojeta i Dawid Pokusa.

Historia

„Dawno temu na Śląsku” opowiada o powikłanych losach mieszkańców śląskiego miasteczka, ich podwójnej tożsamości i wyborach jakich musieli dokonywać podczas II wojny światowej. Akcja rozgrywa się na przestrzeni lat 1920-1945. Jest to historia bliźniaków wychowywanych w prowadzonym przez zakonnice sierocińcu, którzy zostają rozdzieleni by po latach, już podczas wojny, spotkać się po dwóch stronach światowego konfliktu.

Grupa rekonstrukcyjna

Autorką zdjęć do filmu jest Joanna Sobieśniewska, również absolwentka szkoły Mastershot. Rolę kierownika produkcji pełni Weronika Kozłowska. W zdjęciach uczestniczyło ponad sto osób. Plan wspierały grupa rekonstrukcyjna Festung Breslau i Członkowie Koła Filmowego z Pawonkowa koło Lublińca.

 

Na podstawie nadesłanych informacji

24.10.2013