Spotkanie z Debbie McWilliams, reżyserką obsady do filmów o Jamesie Bondzie

24 czerwca (poniedziałek) w Warszawie odbędzie się otwarte spotkanie z Debbie McWilliams, uznaną reżyserką obsady, odpowiedzialną m.in. za casting do serii filmów o Jamesie Bondzie.

Reżyserka obsady weźmie udział w dwóch spotkaniach. Pierwsze z nich dotyczyć będzie castingu w procesie realizacji filmu i serialu, drugie aktora w procesie castingu. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu. Wstęp wolny.

Debbie McWilliams

Debbie McWilliams jest jedną z najbardziej uznanych reżyserek castingu. Procowała przy największych hollywoodzkich produkcjach. Jest odpowiedzialna m.in. za casting do ostatnich kilkunastu filmów o Jamesie Bondzie, w tym do znajdującego się w produkcji filmu „Bond 25”. Na swoim koncie ma także pracę przy filmach „Iron Sky. Inwazja”, „Robin Hood. Początek” czy serialu „Templariusze”. Pracowała m.in. z Derekiem Jarmanem, Romanem Polańskim, Stephenem Frearsem, Anthonym Minghellą, Samem Mendesem, Martinem Campbellem, Markiem Forsterem, Ronem Howardem.

Debbie McWilliams jest członkinią Gildii Reżyserów Obsady (Casting Directors Guild), Amerykańskiej Akademii Filmowej i International Casting Directors Network.

Nagroda im. Weroniki Migoń

W trakcie wydarzenia poznamy laureatkę Nagrody im. Weroniki Migoń. W tym roku wśród nominowanych znalazły się:

  • Paulina Krajnik za film „Nina” Olgi Chajdas,
  • Marta Kownacka za film „Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka,
  • Jagoda Szelc za film „Wieża Jasny dzień”.

Cały program:

godz. 15.00

  • Projekcja filmu „Casting by” reż. Tom Donahue (90 min., napisy polskie)

godz. 16.30 – 17.45

  • Spotkanie/panel dyskusyjny nt. „Casting w procesie realizacji filmu i serialu” – prowadzi Łukasz Maciejewski a udział biorą: zaproszeni przedstawiciele pionu producenckiego, zaproszeni reżyserzy, reżyser obsady Debbie McWilliams oraz publiczność.

godz. 18.15 – 19.30

  • Spotkanie nt. „Aktor w procesie castingu” – prowadzi Magdalena Szwarcbart a udział biorą: gość z Wielkiej Brytanii, reżyser obsady, Debbie McWilliams oraz publiczność.

godz. 19.30 – 20.00

  • Gala wręczenia Nagrody imienia Weroniki Migoń dla najlepszego reżysera obsady aktorskiej w filmie polskim minionego sezonu.

godz. 20.00

  • Projekcja nagrodzonego filmu oraz bankiet.

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku.


19.06.2019