Debiuty ze Studia Munka w TR Warszawa

7 lutego odbyło się trzecie z cyklu spotkań „Polskie debiuty w TR Warszawa”. W poniedziałkowy wieczór widownia teatru zapełniła się widzami ale na scenie zamiast aktorów w utworach współczesnych dramaturgów zaprezentowane zostały filmy debiutantów.

 

Filmy powstały w programach dla młodych twórców, prowadzonych przez Studio Munka przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich: „Pierwszy dokument”, „Młoda animacja” i – w działającym najdłużej – „30 minut”. Widzowie  zobaczyli trzy fabuły: „Przyjdź do mnie” Ewy Banaszkiewicz, „Glasgow” w reżyserii Piotra Subbotko oraz nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową 2010 krótki metraż Katarzyny Klimkiewicz „Hanoi-Warszawa” (produkcja: Kino Polska, koprodukcja: SFP/Studio Munka). Dokumenty w tym zestawie reprezentowały „Serca dwa” Anny Kuśmierczyk i „Kres świata” Mateusza Skalskiego. Rodzynkiem animacji okazał się być Grzegorz Wacławek ze swoim filmem „Poza starością”.

 

Na spotkanie z widzami przybyli licznie członkowie ekip prezentowanych filmów. Dziennikarz radiowej Trójki Ryszard Jaźwiński, pomysłodawca spotkania, pytał twórców o inspiracje i wrażenia tuz po pierwszym kroku w zawodzie filmowca. Widzowie ciekawi byli procesu powstawania obejrzanych filmów, szczególnie relacji opiekuna artystycznego i debiutującego artysty.

 

Aktywni uczestnicy rozmowy po pokazach nagrodzeni zostali płytami dvd wydanymi przez Studio Munka- „Polskie debiuty 2009/2010″.

 

Informacja prasowa

10.02.2011

Galerie zdjęć