"Dendrologium" na międzynarodowych festiwalach

Polsko-niemiecka koprodukcja „Dendrologium” zostanie w najbliższym czasie pokazana na kilku międzynarodowych festiwalach filmowych.

„Dendrologium”

to epicka baśń napisana i wyreżyserowana przez Niemca Amina Azama i Polaka Rafaela Stemplewskiego. Jest to historia Poszukującego, który kierując się głosem przeznaczenia, porzuca swoje dotychczasowe życie, aby rozwiązać zagadkę związaną z mitem o Słodkim Owocu. Badania prowadzą go do mędrców z różnych stron świata, którzy radzą, aby został królem i założył królewski ogród, ponieważ tym sposobem zapewni sobie nieograniczone zasoby Słodkich Owoców. Bohater pragnie zdobyć władzę i koronę królewską. Wyrusza w drogę, która prowadzi w Góry Ognia, gdzie ponoć mieszka legendarny Kowal. Poszukujący chce zlecić Kowalowi wykucie najostrzejszego miecza świata, który jest mu potrzebny do realizacji zamiarów.

Pokazy na międzynarodowych festiwalach

W październiku „Dendrologium” zostanie pokazane na 37. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Mostra” w brazylijskim São Paulo, gdzie powalczy o nagrody konkursowej sekcji New Filmmakers. Kolejne pokazy odbędą się na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w kolumbijskiej Bogocie oraz w listopadzie na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w hinduskiej Kalkucie.

 

Oficjalna strona filmu: www.dendrologium.com.

 

Na podstawie informacji prasowej

30.09.2013