"Dialog" w Islandii

Podczas rozpoczynającego się 16 kwietnia przeglądu filmowego, organizowanego przez islandzkiego dystrybutora Green Light, zostanie zaprezentowany polski film dokumentalny „Dialog” w reżyserii Cezarego Ibera. Wcześniej był on pokazywany w Reykjaviku w lutym tego roku.

 

„Dialog” opowiada historię dwójki młodych fotografów (Anna Leoniak, Fiann Paul), którzy podróżując po Islandii wykonali tysiące fotografii islandzkich przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. Zdjęcia te następnie prezentowane były w wielkoformatowej edycji na ulicach Reykjaviku. Film Cezarego Ibera pokazuje codzienne relacje dwójki podróżników a także spotkania z mieszkańcami wyspy.

 

Dokument został wyprodukowany przez firmę Icebreaker Films a współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Zdjęcia powstawały na Islandii, obraz montowano natomiast w Warszawie i Berlinie.

 

W Polsce „Dialog” można było zobaczyć dotychczas na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w Konkursie Kina Niezależnego oraz na kilku pokazach specjalnych.

 

Więcej informacji oraz trailer filmu na stronie producenta: www.icebreakerfilms.net.

 

Informacja prasowa

26.03.2010