Dni otwarte Studia Prób i konsultacje w Szkole Wajdy

24 i 31 sierpnia oraz 7 września odbędą się dni otwarte programu Studio Prób oraz konsultacje z tutorami Szkoły Wajdy.

Dni otwarte programu fabularnego Studio Prób i konsultacje z tutorami Szkoły Wajdy odbędą się 24 i 31 sierpnia oraz 7 września w godzinach 12:00 – 14:00 w siedzibie Szkoły. W konsultacjach Studia Prób wezmą udział Joanna Krauze (współpraca reżyserska, m.in. „Życie rodzinne”, „Struktura kryształu” Krzysztofa Zanussiego, opieka artystyczna nad wieloma etiudami) i Filip Marczewski („Melodramat”, „Bez wstydu”).

UWAGA: Konsultacje nie dotyczą szczegółów dramaturgicznych projektu, a możliwości jego rozwoju podczas Programu Studio Prób. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wszystkich kandydatów, którzy chcieliby omówić swój projekt przed przystąpieniem do rekrutacji Szkoła Wajdy prosi o wysłanie wiadomości na adres mulejczyk@wajdaschool.pl o tytule „Konsultacje Studio Prób” i wpisać wybraną datę.

Harmonogram konsulatcji programu fabularnego Studio Prób

(czwartki, godz. 12:00-14:00):

24.08 – Filip Marczewski

Wykładowca Studia Prób w Szkole Wajdy i Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Otrzymał wiele nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych, jego krótkometrażowy „Melodramat” brał udział w kilkudziesięciu festiwalach na całym świecie i zdobył blisko 30 nagród, a debiut fabularny “Bez wstydu” otrzymał CIVIS Media Prize 2013 dla najlepszego filmu europejskiego poruszającego temat tolerancji oraz uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Agnieszka Grochowska za rolę w „Bez wstydu” otrzymała Orła za najlepszą główną rolę kobiecą. Filip Marczewski ukończył Międzywydziałowe Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim i studia reżyserskie w PWSFTiTv w Łodzi.

31.08, 7.09 – Joanna Krauze

Od 2004 r. wykładowca Programu Fabularnego Studio Prób w Szkole Wajdy. W latach 1980 – 2004 wykładowca Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1987 – 1995 specjalistka do spraw literackich Studia Filmowego „Dom”. Współpraca reżyserska przy filmach fabularnych Krzysztofa Zanussiego („Bilans kwartalny”, „Życie rodzinne”, „Struktura kryształu”), Edwarda Żebrowskiego („Ocalenie”), Krzysztofa Kieślowskiego („Przejście podziemne”), Antoniego Krauze („Strach”). Konsultacja scenariuszowa i artystyczna kilkunastu filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. „Fale”, reż. Grzegorz Zariczny; „Obietnica”, reż. Anna Kazejak, „Zbliżenia”, reż. Magdalena Piekorz; „Chce się żyć”, reż. Maciej Pieprzyca; „Sztuka znikania”, reż. Bartek Konopka i Piotr Rosołowski; „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, reż. Antoni Krauze. Opiekun artystyczny wielu etiud, m.in.: „Gry”, reż. Maciej Marczewski; „Urodziny”, reż. Maciej Sobieszczański czy „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, reż. Kuba Czekaj.

Studio Prób

Studio Prób to roczny, intensywny program reżyserii na poziomie master class (kandydaci mają już doświadczenia twórcze, choć niekoniecznie z dziedziny filmu), którego celem jest przygotowanie do realizacji projektów filmów fabularnych zgłoszonych przez uczestników. Program Studio Prób obejmuje analizę i rozwój scenariuszy zgłoszonych przez uczestników, a także warsztaty z wybitnymi polskimi reżyserami. Uczestnicy przystępują do zajęć praktycznych, podczas których podejmują się realizacji dwóch scen ze scenariuszy, z udziałem zawodowych aktorów w warunkach profesjonalnego planu filmowego.

Zgłoszenia do 30 września

Zgłoszenia aplikacji do programu Studio Prób będą przyjmowane do 30 września 2017. Egzaminy odbędą się w październiku 2017 roku. Zgłoszenie powinno zawierać wszystkie niezbędne dokumenty oraz pomysł na film fabularny (treatment – max. 5 stron + 1 scena dialogowa – najważniejsza scena ze scenariusza), jednostronicową eksplikację pomysłu, a także jedną lub kilka prac własnych na płycie CD/DVD.

Więcej informacji na temat programu, terminów, czesnego znajduje się na stronie www.wajdaschool.pl.

Informacja prasowa

23.08.2017