Do 18 kwietnia można głosować na scenariusz internetowego Serialu w Sieci

„Drużyna Audio-Video”, „Miłość na fali” i „Wydział do spraw popieprzonych” – trzy historie walczą o głosy internautów w finale konkursu na scenariusz Serialu w Sieci. Jedna z nich da początek serialowi internetowemu, którego współtwórcami będą widzowie.

 

„Drużyna Audio-Video” Jakuba Smorawskiego opowiada o grupie wiekowych już filmowców, którzy dostosowując się do reguł rynku zapragną zrobić karierę w branży reklamowej. „Miłość na fali” autorstwa Dominika Nowaka śledzi losy zakochanych par, które spotykając się na jednym z krakowskich mostów, przytwierdzają do niego kłódki ze swoimi imionami. Natomiast „Wydział do spraw popieprzonych” Przemysława Pinczaka to groteskowa czarna komedia, której bohaterami są policjanci.

 

W komisji, która wyłoniła finałowe scenariusze zasiedli filmowcy oraz twórcy Serialu w Sieci: Jan Dowjat, scenarzysta i jeden z twórców Script Forum, Paweł Hersztowski, pomysłodawca i zarazem koordynator projektu, Witek Wnuk, współtwórca inicjatywy i specjalista od efektów specjalnych w Alvernia Studios, Paweł Maślona i Arkadiusz Biedrzycki, przyszli reżyserzy Serialu w Sieci. Honorowym członkiem jury był reżyser Xawery Żuławski.

 

Ważnym kryterium oceny jury było dostosowanie historii do wymagań Internetu oraz wplecenie w nią sposobu na zaangażowanie widzów we współtworzenie serialu.

 

Autor scenariusza, który zdobędzie najwięcej głosów internautów wygra 10 tysięcy złotych, iPod Touch oraz zaproszenie do zespołu scenariuszowego, z którym będzie współtworzył dalszy ciąg serialowej historii. Nagrodę przewidziano także dla głosujących – setny i tysięczny internauta, który odda swój głos wygra iPoda Shuffle.

 

Przyszli widzowie zostaną włączeni w proces powstawania serialu, wpływając na jego kształt z odcinka na odcinek. Nie tylko będą decydować o losach bohaterów, ale także brać udział w konkursach, plebiscytach i głosowaniach. Premiera pierwszego odcinka Serialu w Sieci planowana jest na jesień bieżącego roku.

 

Głosy można oddawać do 18 kwietnia za pośrednictwem strony www.serialwsieci.pl/glosuj, gdzie zostały umieszczone opracowania każdej z trzech prac.

 

Informacja prasowa

14.04.2011