Dobre recenzje filmu "Flying Blind"

Światowa premiera wyprodukowanego w Anglii filmu „Flying Blind” nagrodzonej Europejską Nagrodą Filmową Katarzyny Klimkiewicz, odbyła się 24 czerwca na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Edynburgu.

 

Film zebrał dobre recenzje krytyki i prasy branżowej. Jest opowieścią o dojrzałej kobiecie pracującej w przemyśle lotniczym. Frankie poznaje młodego Algierczyka i nawiązuje z nim romans, który przynosi poważniejsze uczucie. Okazuje się jednak, że jej kochanek podejrzany jest o kontakty z terrorystami. Dziennikarze chwalę główną rolę Helen McCrory, cenionej brytyjskiej aktorki teatralnej i filmowej.

Variety i Screen Daily

– Ten poprowadzony w delikatnym stylu pełnometrażowy debiut nagradzanej polskiej reżyserki jest intrygującą hybrydą dramatu erotycznego z thrillerem z czasów po 11 września – pisze Guy Lodge z „Variety”.

 

– Skromny, ale wciągający i na tyle wieloznaczny, że pozostawia widza w niepewności -podkreśla zawartą w filmie tajemnicę Allan Hunter ze „Screen Daily”.

Romans i dramat

– Klimkiewicz płynnie, bez wysiłku i z niezwykłą kontrolą przechodzi od romansu do dramatu politycznego, tych bardzo przecież odmiennych gatunków. Ale jej największym sukcesem pozostaje fakt, że udaje jej się sprawić, iż czujemy dokładnie to, co główna bohaterka – ocenia w portalu Screen Invasion Daniel Sarath.

 

– Obiecujący debiut. Bardzo dobry film. Szczególnie koniec robi silne wrażenie – pisze Andrew Robertson z serwisu „Eye on film”, przyznając filmowi, podobnie jak Daniel Sarath, cztery gwiazdki w pięciostopniowej skali.

 

Data polskiej premiery filmy nie jest jeszcze znana.

 

Aleksandra Różdżyńska

27.06.2012