Doc Alliance: „Blizny” w Cannes

Polsko-niemiecka koprodukcja pt. „Blizny” („Scars”) w reżyserii Agnieszki Zwiefki została wybrana przez organizatorów Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity do prezentacji „Work in Progress”, która odbędzie się w ramach 71. edycji Międzynarodowego Festiwalu w Cannes.

„Work in Progress”

Prezentacja „Work in Progress”, podczas której zostanie zaprezentowany film Agnieszki Zwiefki „Blizny”, odbędzie się 12 maja 2018 roku. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele agentów sprzedaży, lokalnych dystrybutorów i festiwali z całego świata.

„Blizny”

„Blizny” przedstawiają byłą partyzantkę i ideolożkę ruchu wyzwolenia Tamili na Sri Lance, która mimo śmiertelnego zagrożenia wraca na wyspę, aby spotkać się z byłymi koleżankami z czasów wojny domowej i opowiedzieć ich historię.

Promocja polskiego filmu dokumentalnego w ramach Doc Alliance

Jest to kolejna inicjatywa Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w skutecznym promowaniu polskiego filmu dokumentalnego za granicą, w ramach Doc Alliance – partnerstwa sześciu europejskich festiwali filmów dokumentalnych.

Doc Alliance

Celem inicjatywy Doc Alliance jest rozwój gatunku filmu dokumentalnego, wspieranie jego różnorodności oraz nieustająca promocja jakościowych i kreatywnych filmów dokumentalnych.

Prezentacje 7 filmów dokumentalnych w Cannes

Dzięki koalicji siedmiu wiodących festiwali filmów dokumentalnych w Europie (CPH:DOX w Kopenhadze, Doclisboa, Millennium Docs Against Gravity, DOK Leipzig, FID Marseille,  MFFD w Jihlavie oraz Visions du Réel Nyon) przed branżą dokumentalną z całego świata w Cannes zostanie zaprezentowanych 7 wybranych projektów.

Informacja prasowa


03.04.2018