Doc Lab Poland Hot Selection: dokumenty ze Studia Munka-SFP

W czwartek 29 czerwca, w Placu Zabaw w Warszawie kolejna odsłona cyklu Doc Lab Poland Hot Selection prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat.

Dokumenty ze Studia Munka-SFP

Widzowie zobaczą produkcje ze Studia Munka-SFP. W programie wielokrotnie nagradzane „Więzi” Zofii Kowalewskiej oraz filmy uczestniczek programu Doc Lab Poland 2016: „Wolta” Karoliny Poryzały i Moniki Koteckiej oraz „Miss Holocaust” Michaliny Musielak. Studio Munka–SFP jest partnerem pokazu. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmów, które poprowadzi dziennikarka filmowa Ola Salwa.

Gdzie? Kiedy?

Plac Zabaw, bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego; godz. 21.30

Pokaz na świeżym powietrzu – w razie niepogody może zostać odwołany.        

Wstęp bezpłatny!

„Miss Holocaust”, reż. Michalina Musielak

Fot. materiały prasowe

Grupa kobiet przygotowuje się do występu. – Wyprostuj się! Obrót! Stop! Uśmiech! Ukłon! – komenderuje choreografka. Czuć narastające napięcie i nerwowość. Nerwów nie uspokaja ani podstawiona limuzyna ani sala wypełniona po brzegi elegancką, choć trochę znudzoną publicznością.  Zobaczcie konkurs piękności, do którego wstępna selekcja odbyła się niemal 80 lat temu.

scenariusz i reżyseria:  Michalina Musielak, zdjęcia: Beata Rakoczy i Hanna Linkowska, dźwięk: Anna Rok, montaż: Irena Siedlar, producent: Karolina Galuba, Małgorzata Małysa,  koproducent: Stefan Donaubauer, Daniela Ljubinkovic, Olga Okła-Cerkaska, produkcja: Furia Film, koprodukcja: Juno Film, Lulu Production, Studio Munka – SFP

„Wolta”, reż. Monika Kotecka i Karolina Poryzała

Fot. materiały prasowe

Dwunastoletnia Zuzia od kilku lat trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek i budowę jest podnoszona przez starsze, silniejsze koleżanki. Jest „górną”, zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Rozpoczyna się kolejny sezon. W trakcie treningów okazuje się, że figury z udziałem Zuzi nie mają już gracji i lekkości. Starsze zawodniczki w końcu przyznają, że Zuzia urosła i nie mają siły wynieść jej do góry. Dziewczynka musi znaleźć nową rolę w grupie.  

scenariusz i reżyseria: Monika Kotecka i Karolina Poryzała, zdjęcia: Monika Kotecka, dźwięk: Patrycja Krysik, Karolina Poryzała, Michał Truong, muzyka: Aleksandra Kotecka, Tomek Wierzbowski, montaż: Izabela Pająk, producent: Mikołaj Syguda, producent wykonawczy: Magdalena Bryk, produkcja: Studio Munka – SFP, Moth Films, O.K.O. FX Studio, Cukry, Kurkot Kollektiv

„Więzi”, reż. Zofia Kowalewska

Barbara i Zdzisław Torhanowie są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Barbara przyjęła go z powrotem. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku.

scenariusz i reżyseria: Zofia Kowalewska, zdjęcia:  Weronika Bilska, dźwięk: Krzysztof Ridan, montaż: Jerzy Zawadzki, muzyka: Krzysztof Ridan, Julia Goreczky-Torhan, producent: Katarzyna Zariczny, produkcja: Studio Munka – SFP, Katarzyna Zariczny Produkcja Filmowa

Doc Lab Poland Hot Selection

Doc Lab Poland Hot Selection to cykl spotkań z twórcami i pokazów najciekawszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Pierwsza projekcja („Królowa ciszy” Agnieszki Zwiefki) odbyła się w grudniu 2016 roku. Doc Lab Poland Hot Selection jest częścią programu Doc Lab Poland Warsaw Days, wspartego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, w ramach którego zostaną też zorganizowane warsztaty dla filmowców i wykłady otwarte dla szerszej publiczności – w październiku, podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Partnerem pierwszego tegorocznego pokazu jest Studio Munka – SFP, które działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2008 roku. Studio jest producentem krótkometrażowych i pełnometrażowych debiutów filmowych. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film w profesjonalnych warunkach mogą liczyć w Studiu Munka  na opiekę artystyczną, produkcyjną i promocyjną nad projektem. Krótkometrażowe filmy ze Studia Munka produkowane są w ramach programów „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”. Nabory scenariuszy do programów odbywają się dwa razy w roku. Corocznie powstaje maksymalnie 10 fabuł, 10 dokumentów i 5 animacji.

Więcej na: www.doclab.pl.

Informacja prasowa 

23.06.2017