DOK.Incubator. Wykład otwarty

Organizatorzy współfinansowanych przez PISF warsztatów DOK.Incubator zapraszają na sesję otwartą dotyczącą nowych sposobów zdobywania finansowania stosowanych przez duńskich dokumentalistów. Spotkanie odbędzie się 17 maja o godzinie 12:00 w Kinie Iluzjon w Warszawie.

Producentka z Danii wśród gości panelu

W spotkaniu udział weźmie Sigrid Dyekjær – jedna z najbardziej doświadczonych producentek filmowych w Danii. Duńscy dokumentaliści starający się o międzynarodowe finansowanie, szukają partnerów i możliwości przedsprzedaży po prostu pokazując nad czym pracują. Zamiast pisać treatment, scenariusz czy eksplikację reżyserską duńskie treatmenty są od początku tworzone z nakręconych zdjęć i przedstawiane w formie pilota.

Zgłoś się na spotkanie

Dzięki pilotowi reżyser klaruje swój pomysł, a producent i fundusze mają szansę lepiej zrozumieć intencje filmu. Podczas spotkania będzie szansa dowiedzieć się, jak to nowe narzędzie pomaga duńskim dokumentalistom osiągać sukcesy. Aby zapisać się na sesję otwartą wystarczy wysłać maila podając swoje imię i nazwisko na adres promocja@centralafilm.pl.

Pierwsza sesja DOK.Incubator już w czerwcu

Wykład organizowany w ramach wydarzeń towarzyszących 10. Planete+ Doc Film Festival jest częścią międzynarodowych warsztatów DOK.Incubator. Pierwsza sesja warsztatów dobędzie się we Wrocławiu w dniach 18-23 czerwca i jest otwarta dla polskich dokumentalistów oraz producentów (zapisy do 20 maja na stronie DOK.Incubator). W ramach programu wybrane projekty dokumentalne zostaną zaproszone do omówienia ich z Sigrid Dyekjær i innymi wykładowcami biorącymi udział w warsztatach, wśród których znajdą się między innymi montażysta Larsa von Triera Jacob Thuesen, najbardziej nagradzana niemiecka montażystka Gesa Marten, montażystka Raymonda Depardona Camille Cotte oraz Per K. Kirkegaard, montażysta filmu dokumentalnego „Armadillo – wojna jest w nas”, który otrzymał nagrodę Emmy i był nominowany do Oskara, oraz dyrektor prestiżowego festiwalu filmów dokumentalnych DOK Leipzig Claas Danielsen.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Marta Sikorska

13.05.2013